fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER ZAHRANIČIE

Zákazy a obmedzenia spojené s Matovičovým testovaním si všimli už aj v Rusku

Tyčinka v nose môže byť pre deti nepríjemná. Nahradiť by ju mohlo kloktanie slaného roztoku, oznámil Matovič. FOTO TASR - Pavol Zachar

Slovákom nebude umožnené ísť do práce alebo na výlet mimo okresu, ak sa nepreukážu negatívnym testom na Covid-19, informuje ruský portál RT.

Plán je rozdelený do dvoch fáz. Prvá fáza začne v pondelok a potrvá týždeň, pričom Slováci sa majú dostaviť na testovacie miesta, aby absolvovali antigénový test alebo PCR.

Od budúcej stredy 27. januára budú Slováci, ktorí nemajú negatívny výsledok na Covid-19, doslova uväznení vo svojich domovoch. Také rutinné veci, ako je cestovanie na pracovisko, návšteva pošty alebo výlety do prírody budú pre osoby vo veku od 15 do 65 rokov zakázané. Návštevy lekára a nákup potravín sú jednou z mála výnimiek.

Pandémia sa skončí do leta, ale Covid-19 tu zostane ako sezónny vírus, tvrdí ruský expert

Ďalej tí, ktorí žijú v jednom z 37 okresov s vyššou mierou infekcií, budú musieť podstúpiť druhé kolo testovania. Budú oslobodení od zákazu vychádzania, ktorý bude trvať od 3. do 7. februára, iba ak budú mať dvakrát negatívny test. Tí, ktorí žijú vo zvyšných okresoch, nebudú musieť postup opakovať.

Slovensko, ktoré má približne 5,4 milióna ľudí, žije od začiatku januára v rozsiahlom lockdowne. V rámci rozsiahlych obmedzení sú zakázané akékoľvek návštevy iných domácností, verejné cirkevné služby, pričom reštaurácie môžu servírovať jedlo iba so sebou.

Zlato bude pravdepodobne menou budúcnosti, tvrdí ekonóm

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info