HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Odhalené tajomstvo zosnulej princeznej Diany (†36)

Princezná Diana / Facebook (Lady Diana)

Všetci Briti ju milovali, a tak niet divu, že ďalší dokument o princeznej Diane (†36) všetkých takmer prikoval k televíznym obrazovkám! Vďaka nemu vyšlo najavo, že mala pred smrťou veľký strach z prenasledovania zo strany britských tajných služieb, informuje portál Blesk.

Nový dvojdielny dokument britskej stanice ITV nazvaný Rozhovor s Dianou: Princeznina pomsta prináša mnoho svedectiev o tragicky zosnulej princeznej. Tá mala údajne veľký strach z toho, že ju prenasledujú špióni. Špehov tajných služieb už potom videla všade. Dokonca nútila personál, aby rozšróboval telefóny a vyťahoval dosky z podlahy.

Len tak sa mohla na vlastné oči národom milovaná princezná presvedčiť, že nikde nie sú schované ploštice. Znie to síce ako fóbia v zrelom štádiu, avšak pravda je údajne trochu inde. „Nebola to len paranoja, rozhodne ju nejakým spôsobom sledovali,“ povedal Dianin niekdajší komorník Paul Burrell (62).

Princezná Diana a jej život: 10 zaujímavých faktov, ktoré by ste mali vedieť

„Nevedela ako – mohli sa jej nabúrať do telefónu, špehovať ju…,“ dumal komorník, ktorému sa podľa jeho slov takisto niekto vlámal do kancelárie. Aj Dianin bodyguard mal vraj pocit, že ho sledujú. Obavy napokon Dianu neprešli ani do jej autonehody, kedy sa zavŕšil jej smutný osud.

„Bála sa, že ju sledujú MI5 a MI6,“ uviedol spisovateľ Andrew Morton (67), ktorý Diane pomáhal spísať jej biografiu. Navyše už veľmi dlho kolujú špekulácie, že príkaz na sledovanie exmanželky princa Charlesa (71) mal prísť priamo od kráľovskej rodiny a predovšetkým kráľovnej samotnej. „Nečudoval by som sa tomu. U Diany a Charlesa doma sa totiž diali vážne bizarné veci,“ tvrdí dnes Morton.

Princezná Diana pod lupou: Prečo s ňou nehovoril vlastný syn?

To všetko odkrýva nová dokumentárna séria, ktorá venuje osobitnú pozornosť aj interview princeznej z Walesu s Martinom Bashirom (57), v ktorom sa vyhovorila o detailoch svojho života na kráľovskom dvore.

Bashir sa logicky po odvysielaní rozhovoru stal novinársku hviezdou, avšak brat zosnulej Diany Charles Spencer (58) teraz prišiel s tvrdením, že Bashir ich rodine opakovane klamal, a dokonca aj sfalšoval niekoľko dokumentov, aby Dianu k rozhovoru prinútil. Kvôli tomu teraz spoločnosť BBC, ktorá spomínaný rozhovor odvysielala, hodlá okolnosti prešetriť.

Život plný nenávisti a nepochopenia. Princ Charles oslavuje 72. narodeniny

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info