HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zosnulý agent 007 Sean Connery (†90): Zničila mu rola Jamesa Bonda život?

Sean Connery / Facebook (Tatiana de Rosnay)

Čisté imanie zosnulého Seana Conneryho sa odhaduje na viac ako 230 miliónov eur. Hoci mu práve rola agenta 007 k bohatstvu pomohla, herec si často sťažoval na malý plat, informuje portál Aha!.

„Vždy som toho hlúpeho Jamesa Bonda nenávidel. Najradšej by som ho zabil,“ vyhlásil o svojej najslávnejšej úlohe, ktorá mu vraj ničila život. Cítil, že jeho plat neodráža stratu súkromia, ktorá nasledovala po tom, ako sa zo škótskeho modela stal medzinárodný sex symbol.

„Keď vošiel do miestnosti, všetci stíchli. Potom sa okolo neho začali hemžiť ľudia,“ spomínala na svojho manžela Micheline, ktorá si ho vždy strážila ako levica. Mala doma poklad, v roku 1989 ho časopis People označil za najsexi žijúceho muža na svete. „No, nie je tu moc sexi mŕtvych mužov, že?“ Prehlásila s úsmevom.

Conneryho (†90) manželka o smrti prvého Jamesa Bonda: Trpel demenciou!

Viac peňazí

Úsmev mu zmizol, keď vyjednával vyšší plat. Niekoľkokrát žiadal o viac peňazí, odpoveďou mu však ostalo nekompromisné „nie“. Keď herca počas natáčania jeho piatej bondovky vyfotili na toalete, chcel od režiséra Alberta Broccoliho finančnú kompenzáciu. Ten však zvýšenie honoráru za absolútnu stratu súkromia odmietol. Connery s ním následne odmietol ďalej nakrúcať. Za bondovku z roku 1967 dostal 800 tisíc dolárov.

Návrat na pľac

O 4 roky neskôr sa však na pľac vrátil. Za snímku Diamanty sú večné (1971) si okrem 1,2 milióna dolárov pripočítal aj 12,5% zo zisku filmu. V porovnaní s dnešnými honorármi to síce žiadna „veľká pálka“ nieje, v danej dobe sa však jednalo o masívnu čiastku.

Zarábať  sa mu darilo aj mimo bondoviek. Za malú úlohu vo filme Robin Hood (1991) s Kevinom Costnerom si údajne zarobil 220 tisíc eur za jediný deň na pľaci! Conneryho postava totiž predniesla len pár viet. Tiež je známe, že celý obnos za spomínanú snímku daroval charite.

James Bond je mŕtvy. Sean Connery zomrel vo veku 90 rokov

Odmietol Gandalfa

Aj majster tesár sa niekedy utne. Connery prišiel o odhadovaných 450 miliónov dolárov, ktoré by dostal za úlohu Gandalfa v trilógii Pán prsteňov. „Nikdy som tomu nerozumel. Čítal som knihu. Čítal som scenár. Videl som film. A stále tomu nerozumiem,“ vysvetlil, prečo režiséra Petra Jacksona odmietol.

Zabila ho staroba

Connery odišiel vo veku 90 rokov, v spánku. Priamu príčinu smrti rodina nezverejnila. Zdravie mu ku koncu života však už dlho neslúžilo. „Trpel demenciou, ktorá si na ňom vybrala svoju daň. Jeho posledné želanie, odísť bez kriku, sa mu splnilo. Bude to bez neho ťažké,“ vyhlásila jeho manželka Micheline (91).

O muža, ktorý ochorel aj na Alzheimerovu chorobu, sa roky starala – boli spolu 45 rokov. Herec bude spopolnený na Bahamách, čo si údajne želal. Až opadne kríza kvôli pandémii koronavírusu, má rodina usporiadať poslednú rozlúčku s prvým a pre mnohých najlepším agentom 007.

Trpí i ďalší James Bond: Pierce Brosnan je zúfalý kvôli smrti!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info