HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Odhalená spoveď princeznej Diany (†36): Život s Charlesom bol peklo!

Princezná Diana & princ Charles / Facebook (Princess Diana)

Princezná Diana (†36) je po smrti už 23 rokov, napriek tomu o jej strastiplnom živote vyplávajú na povrch stále nové informácie. Čerstvý dokument z produkcie Channel 4 odhalil nevypovedané odpovede okolo najznámejšieho rozhovoru princeznej z ľudu, v ktorom prvýkrát prehovorila o rozpade manželstva s Charlesom (71), píše portál Blesk.

Dej dokumentu The Truth Behind The Interview (Pravda o rozhovore) režiséra Danyho Chambersa je zasadený do polovice 90. rokov, doby, kedy Diana a Charles priznali problémy v manželstve. Ale zatiaľ čo budúci kráľ Anglicka svetu popísal svoju stranu mince, Lady Di sa zverejnením svojho osobného príbehu dlho otáľala a starostlivo vyberala, komu ho zverí.

Pred explozívnym rozhovorom pre BBC, ktorému sa dokument venuje, mala Diana v hľadáčiku ešte jedného prostredníka, britský denník The Daily Telegraph. Vtedajší šéfredaktor Max Hastings však jej príbeh odmietal zverejniť, s manželkou princa príliš súcítil a obával sa, že by ju médiá mohli zničiť.

Princezná Diana a jej život: 10 zaujímavých faktov, ktoré by ste mali vedieť

Hastingsovi mala Diana prezradiť, že jej manželstvo bolo od prvého dňa katastrofálne. Dokonca ho opísala ako pekelné. „Bolo mi hneď jasné, ako veľmi ho neznáša. Áno, naozaj neznášala Charlesa. A keď som sa jej spýtal, či niekedy prežili šťastný okamih, odpovedala, že ich manželstvo bolo od samého začiatku peklo.“

V rozhovore s Hastingsom sa netajila ani názorom na Charlesovu schopnosť, či skôr neschopnosť viesť krajinu. Podľa Diany by sa na tróne lepšie vynímal jej syn, princ William (38). Charles by mu mohol maximálne tak stáť po boku. „Doslova mi povedala: Nie, nemyslím si, že to Charles zvládne,“ zmienil jej slová.

Od tragickej a dodnes neobjasnené nehody v parížskom tuneli na konci augusta 1997 stále kolujú teórie o atentáte na princeznú. Diana sa dva roky pred vlastnou smrťou obávala, že má na ňu niekto zálusk a chce ju zniesť zo sveta. „Pýtala sa ma, či viem niečo o nejakom sprisahaní proti nej. Povedal som jej, že mi to znie šialene, podľa mňa sa domnievala, že týmto veciam verím,“ dodal Hastings.

Ťažko chorá kráľovná Alžbeta II.: Deň po jej smrti začne úradovať princ Charles!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info