HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Posledná rozlúčka s Ladislavom Duškom (†77): Kto nemohol do kaplnky, niesol aspoň rakvu!

Ladislav Dušek / Facebook (Divadlo F. X. Šaldy Liberec)

Protikoronavírusové opatrenia tvrdo dopadli aj na poslednú rozlúčku s Ladislavom Duškom (†77), ktorého najmä českí diváci poznajú zo seriálov Vyprávěj, Kriminálka Anděl alebo Zdivočelá země, informuje portál Blesk.

Kto sa nedostal dovnútra, odnášal rakvu s hercom libereckého divadla. „Vládne opatrenia nám znemožňujú rozlúčiť sa s Láďom tak, ako by si zaslúžil. Pohreb musí prebehnúť v úzkom kruhu najbližších. Verím, že pochopíte, že nie je v mojich silách vybrať tých najbližších. Neviem posúdiť, koho mal viac rád. Viem, že vás mal veľmi rád všetkých,“ uviedla jeho dcéra Kateřina Dušková, ktorá je divadelnou režisérkou.

Vo veku 77 rokov zomrel herec Ladislav Dušek

Aj cez to, že sa s hercom mohla podľa nariadenia rozlúčiť len najbližšia rodina, posledné zbohom mu prišlo dať aj ďalších 50 ľudí, ktorí mlčky a v rozostupoch stáli ticho vonku na lúke pri kaplnke U Obrázku v Liberci.

Dovnútra sa nedostali ani jeho kolegovia či priatelia herca. Rodina ich však požiadala, aby aspoň odniesli rakvu. Za zvukov tichého potlesku od ľudí na lúke a piesne od kapely Queen tak odprevadili herca jeho najbližší v sprievode za rakvou.

Leoš Mareš: Ďalšie dieťa na ceste?

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info