fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Podozrivá smrť herca Ivana Luťanského (†30): Mal zomrieť po autonehode, ale zabila ho guľka!

Ivan Luťanský / Facebook (Bohuslav Boko Ďurian)

Pohľadný blondiak s modrými očami patril k najcharismatickejším českým hercom. Ivan Luťanský (19. 4. 1953 – 1. 8. 1983) by sa síce najviac hodil do rolí akčných hrdinov, stal sa však jedným z najobľúbenejších predstaviteľov rozprávkových princov, píše portál Super.

Okrem veľkých príležitostí v Národnom divadle sme sa s ním mohli stretávať aj v TV filmoch, seriáloch či rozprávkach. Stihol si zahrať aj v deviatich celovečerných filmoch. Osud ale tomuto talentovanému hercovi doprial len krátky život a jeho smrť je dodnes zahalená rúškom mnohých otáznikov.

Milovník vojny

Ivan Luťanský bol aj rodený dobrodruh. Odmalička sa zaujímal o všetko, čo súviselo s vojnou a zbraňami. Zbieral vojnový memorandum a dokonca si vyrobil americkú identifikačnú známku. Bol tiež vášnivým športovcom, ktorý vedel skvele šermovať, okrem toho však ovládal karate aj streľbu.

Hviezda Tváre Jordan Haj ukázal exotického otca! Mrazivá spoveď o jeho úmrtí

Tešil sa do Vietnamu

Taktiež ho bavili bojové umenia, vďaka ktorým sa začal zaujímať o filozofie Ďalekého východu a budhizmus. Veľmi si prial vidieť na vlastné oči Tibet, čo bolo však pred rokom 1989 úplne vylúčené. Úrady mu neumožnili ani vycestovať do Číny. Preto bol rád, keď vďaka Čs. televízii dostal možnosť navštíviť spriatelený komunistický Vietnam, kde mal natočiť dokument.

Od cesty do krajiny, kde ešte nedávno zúrila rozsiahla vojna, sa ho síce pokúsil odradiť otec, ale syn mal svoju hlavu a neveril, že by sa mu vo Vietname mohlo niečo stať. A tak v júli odišiel. Doma na neho čakali rodičia, súrodenci a tiež snúbenica, baletka Hana Nachtmanová.

Ako je už známe, tragédia, ku ktorej vo Vietname došlo, nebola dodnes uspokojivo vysvetlená. Podľa oficiálneho vyjadrenia šiel herec na poznávaciu cestu džípom, ktorý medzi obcami Cau Rác a Ky Phong havaroval. Zrazu vypadlo riadenie, auto narazilo v priekope do stromu, prevrátilo sa a mladého herca zavalilo. Mimochodom bol jediný, kto nehodu neprežil…

Zomrel herec Martin Havelka (†62)

Čo sa vlastne skutočne stalo?

Lenže všetky dostupné dokumenty o jeho smrti vykazujú nezrovnalosti, a okrem havárie je v hre niekoľko ďalších hypotéz. Jedna uvádza, že Luťanského zastrelili pri lúpežnom prepadnutí, iná zmieňuje, že sa mohol dostať na zakázané územie a úrady sa snažili všetko ututlať.

Fakt je, že hercova rodina nedostala vôbec žiadnu možnosť vidieť jeho pozostatky a možnosť identifikácie bola nepodmienečne zamietnutá. Uvideli, že ide o majetok štátu a k identifikácii tela stačil pas a veľvyslanec. Podozrivé, však?

Patrasovej spadla sánka dojatím! Na toto Dáda nikdy nezabudne

Jeho brat neskôr podplatil pohrebnú službu a mal možnosť uvidieť cez okienko v rakve aspoň Ivanovu hlavu. V spánku mal dieru. To by sa pri autonehode určite stáť nemohlo.

Možné vysvetlenie

Len nedávno sa hercova rodina dozvedela informáciu, ktorá sa zrejme najviac blíži k pravde. Luťanský sa vo Vietname stal svedkom situácie, kedy banditi prišli olúpiť poľnohospodárske družstvo o výplaty. A ako správny chlap sa im postavil. Bohužiaľ, jeden z banditov mu údajne prehnal guľku hlavou.

Vojna bývalej a súčasnej manželky Trumpa: Ivana sa obula do Melanie!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info