fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR

Zomrel herec Martin Havelka (†62)

Martin Havelka / Facebook (Petr Václavek)

Herecký svet smúti. Vo veku 62 rokov zomrel brnenský divadelný a filmový herec Martin Havelka. Za svoj výkon bol dvakrát nominovaný na Cenu Thálie. Na televíznych obrazovkách sa objavil napríklad v Baladách pre banditu. Smutnú novinu oznámil portál Blesk.

„Smutná správa z Brna. Zomrel skvelý herec Martin Havelka. Než sa z Maňány stal Dunaj, s ktorým spievala Iva Bittová, videl som ich s Martinom na Kladne a nikdy na to nezabudnem. Nakrúcali sme spolu Učiteľku alebo Redl, pri inom natáčaní mal nezavinenú autonehodu.. Ach, zbohom,“ napísal na svojom twitteri režisér Jan Hřebejk, ktorý o náhlom skone herca informoval ako prvý.

Patrasovej spadla sánka dojatím! Na toto Dáda nikdy nezabudne

Havelka bol známy predovšetkým svojím pôsobením na brnenskej divadelnej scéne. Začínal v brnenskom Divadle Husa na provázku, potom prešiel do činohry Národného divadla v Brne a následne sa stal členom Mestského divadla Brno. Za rolu Che Gevary v muzikáli Evita a Truffaldina v hre Sluha dvoch pánov si odniesol dve nominácie na cenu Thálie. Televízni diváci si ho môžu pamätať napríklad zo snímok Balada pre banditu, Učiteľka, Tacho, Redl, či Päť mŕtvych psov.

Práve pri natáčaní posledného menovaného diela sa herec priplietol do osudovej nehody. Vozidlo, ktoré riadil, pritlačilo k múru troch ľudí. Havelka sa mal na pokyn režiséra rozbehnúť priamo proti kamere, automobilu ale podľa jeho slov zlyhali brzdy. „Ja som tú poslednú jazdu už ísť nechcel. Ale oni chceli ešte jednu a pán režisér mi povedal, aby som išiel,“ uviedol herec na súde.

Srdcervúca spoveď vdovy Ivany Gottovej: Nekontrolovateľný nával emócii!

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info