HLAVNÝ DENNÍK
BULVÁR ZAHRANIČIE

Hviezda Majora Zemana Svatopluk Matyáš († 90) podľahol mŕtvici: Nechal po sebe šľachtické sídlo

Svatopluk Matyáš Zdroj: Facebook (Miloslav Čeleda)

Diváci ho poznajú z mnohých rolí. Svatopluk Matyáš († 90), ktorý vo štvrtok zomrel, bol však pyšný na iný počin. Vlastnými rukami zrekonštruoval na Slovensku kaštieľ, vidiecke sídlo šľachticov. „To je životný úspech!“ Hovorieval hrdo.

Ako píše portál Blesk, na svoje šikovné ruky bol určite pyšnejší než na postavy, ktoré stvárnil napríklad v seriáloch Kamenný řád, 30 prípadov majora Zemana alebo vo filmoch Nebeskí jazdci, Akcia Bororo či v nedávno reprízovanom Prípade mŕtvych spolužiakov.

Kaštieľ v Jasenovej v Žilinskom kraji zdedila jeho žena Věra († 77) po svojej matke, ktorá sa vydala v Prahe za architekta Benša.

Michal David oslavuje 60. narodeniny: Prišiel o peniaze i kamarátov! Prečo?

„Na objekt už v čase, keď sme ho konečne vybojovali späť, existoval demolačný výmer. Rozmýšľal som, či to vôbec dokážem dať dokopy. Moje sebavedomie však zvíťazilo,“ chválil sa Matyáš. Každú tehlu či dlaždičku, ktorá v kaštieli je, pochádza z jeho ruky. „Manželka ma zhora pozoruje a určite má radosť,“ hovoril spokojne.

Pracoval na rozsiahlom sídle takmer desať rokov. „Medzitým ma lákali hrať rôznych dedkov, ale vyhováral som sa, že som v cudzine,“ priznal herec. To, že bol fit až do neskorého veku, pripisoval práve spomínanej drine. „Dôležité je poriadne sa hýbať. Pracujem v Jasenovej aj v Prahe, kde sa starám hlavne o záhradu. Neviem zaháľať,“ dodal. Až keď mu už tiahlo na 91, začala sa sila vytrácať.

„Otecko zomrel v domove seniorov v Bořanoviciach. Páčilo sa mu tam. Posledné dni ale zrazu chudol, bol bledý a zle sa mu dýchalo,“ zverila sa jediná dcéra Alena (61). „Už teraz mi chýba. Prekonal zrejme mozgovú príhodu, odišiel pokojne v spánku,“ dodala.

Vémolova ex sa na údajnej nevere skvele baví! Po tom, ako ju Lela označila „k**vou“, naberá sily na ďalšie nezbednosti!

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info