HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Pri colnej kontrole odhalili falzifikáty filtrov do respirátorov

Ilustračné foto - TASR

Spolu 201 filtrov do respirátorov, ktoré javili znaky falzifikátov, zaistili pri colnej kontrole zásielok na žilinskej pošte pracovníci finančnej správy. Podľa hovorkyne Colného úradu v Žiline Boženy Chríbikovej sa zásielka určená pre adresáta na Liptove k nemu nedostane a bude zlikvidovaná.

Za posledné štyri mesiace sa cez pobočky colného úradu doviezlo do Žilinského kraja viac ako 1 250 000 ochranných rúšok, respiračných masiek či filtrov do nich. „Ide o výrobky, ktoré majú ochrániť zdravie. Nie vždy sa však možno na ne spoľahnúť, najmä ak ide o také, pri ktorých nie je garantovaná bezpečnosť a zdravotná nezávadnosť,“ uviedla Chríbiková.

Príkladom je balík s 201 filtrami do respirátorov, ktorý sa dostal na vyclievaciu poštu do Žiliny. „Príslušníci finančnej správy ho zaistili pre podozrenie, že obsahuje napodobeniny svetoznámej obchodnej značky. Oslovili osobu, ktorá je kompetentná vyjadriť sa k posudzovanému tovaru, a tá potvrdila, že filtre sú označené reprodukciou ochrannej známky a ide o falzifikáty. Tie sa zvyknú vyznačovať zníženou kvalitou a často nie sú vhodné na použitie, dokonca môžu byť aj zdraviu škodlivé a nebezpečné,“ dodala Chríbiková.

V Rimavskej Sobote opäť presiahla nezamestnanosť 20%

 

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info