Vlhová v sobotňajšom SP so stratou 1 sekunda na víťazku
22 | 02 | 2020 I Gabriel Matta

Vlhová dnes v Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní priebežne so stratou jednej sekundy na víťazku.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotňajšom zjazde Svetového pohára v Crans Montane 14. miesto. Vo švajčiarskom stredisku zaostala o sekundu za domácou Larou Gutovou-Behramiovou, ktorá slávila víťazné double. Druhá skončila so stratou dvoch stotín ďalšia Helvétka Corinne Suterová, tretia bola Rakúšanka Nina Ortliebová (+0,05).

Vlhová dosiahla v piatok vďaka štvrtej priečke najlepší kariérny výsledok v kráľovskej disciplíne a aj v sobotňajších pretekoch na úvodných medzičasoch atakovala prvú desiatku. Spodná časť trate jej však nevyšla podľa predstáv a napokon ju klasifikovali na 14. pozícii spoločne so Švajčiarkou Priskou Nuferovou. Gutová predviedla skvelý finiš a pripísala si na konto celkovo 26. triumf v prestížnom seriáli.

Vlhová na 4. mieste v zjazde v Crans Montane
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová bola v piatkovom zjazde Svetového pohára po odjazdení prvej tridsiatky pretekárok na 4. mieste a dosiahla najlepší kariérny výsledok v kráľovskej disciplíne. Čítať ďalej