Volko na prestížnom halovom mítingu v Glasgowe tretí
15 | 02 | 2020 I TASR
Slovenský šprintér Ján Volko skončil vo finále na 60 m na piatom podujatí World Athletics Indoor Tour v škótskom Glasgowe na 3. mieste časom 6,68 sekundy.

Pred neho sa dostali len dvaja Američania - bronzový na halových MS 2018 Ronnie Baker (6,50) a halový vicemajster sveta 2010 Mike Rodgers (6,67). Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského atletického zväzu.

Až za Volkom skončil líder tohtoročných európskych tabuliek na 60 m Brit Chijindu Ujah, ktorý dosiahol zhodný výkon 6,68 ako slovenský rekordér. Dvadsaťtriročný Volko si do seriálu WAIT pripísal ďalších 5 bodov a s 20 je na čele priebežného poradia.

Zverenec dua Naďa Bendová - Róbert Kresťanko pred finále vyhral časom 6,65 sekundy II. rozbeh, v ktorom zdolal nielen Rodgersa z USA (6,67), ale aj Ujaha (6,68). V rozbehoch dosiahol celkovo tretí najlepší čas, v I. rozbehu boli od neho rýchlejší Baker (6,55, osobný rekord 6,40) a Šuhei Tada z Japonska, vo finále až piaty (6,71).