fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

V Bratislavskom kraji rozdelí Ministerstvo dopravy na cyklodopravu viac ako milión eur

TASR

V Bratislavskom kraji (BSK) rozdelí Ministerstvo dopravy a výstavby SR na cyklodopravu viac ako milión eur medzi ôsmich uchádzačov. Ministerstvo o tom informovalo na svojej internetovej stránke, kde zverejnilo mená úspešných uchádzačov o cyklodotáciu.

Vo výzve A – dotácia na projektovú dokumentáciu cyklodopravy uspeli dvaja uchádzači z BSK – Mesto Modra s príspevkom viac ako 57-tisíc eur a bratislavská mestská časť Vrakuňa s dotáciou viac ako 8-tisíc eur.

Vo výzve C1 – dotácia na výstavbu cyklistickej infraštruktúry uspelo hlavné mesto Bratislava s dotáciou viac ako 90-tisíc eur a obec Veľký Biel (okr. Senec) s príspevkom viac ako 311-tisíc eur.

Zatiaľ našťastie iba podozrenia smrtiaceho vírusu aj na Slovensku

Vo výzve C2 – výstavba odstavných zariadení pre bicykle uspelo Mesto Malacky s dotáciou viac ako 204-tisíc eur, Mesto Senec so sumou viac ako 158-tisíc eur, obec Ivanka pri Dunaji (okr. Senec) s dotáciou viac ako 109-tisíc eur a obec Veľké Leváre (okr. Malacky) s príspevkom takmer 88-tisíc eur.

Na projekty cyklodopravy rozdelí ministerstvo celkovo 13 miliónov eur medzi 61 uchádzačov z celého Slovenska. Tí za pridelené dotácie postavia 50 kilometrov cyklotrás, vypracujú projekty na vybudovanie ďalších 50 kilometrov cykloinfraštruktúry a zabezpečia 1 200 odkladacích miest pre bicykle.

Ministerstvo vyčlenilo na projekty cyklodopravy pôvodne 6 miliónov eur, pre vysoký záujem však dotáciu navýšilo o ďalších 7 miliónov eur.

Študenti by volili liberálov, kotlebovcov a OĽaNO

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info