fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
DENNÝ VÝBER KRIMI SLOVENSKO

Mladíka obvinili z pokusu o vraždu rodičov

Ilustračný obrázok. FOTO - TASR

Krvavá rodinná dráma sa odohrala v sobotu v jednom z rodinných domov v okrese Trebišov. Dvadsaťpäťročný Matúš sa po príchode domov pohádal s rodičmi, čo ho zrejme tak vyprovokovalo, že sa ich rozhodol usmrtiť.

Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 61-ročného otca udrel do tváre, a keď spadol na zem, niekoľkokrát ho kuchynským nožom bodol do krku. Potom sa s nožom obrátil aj proti matke. Žena sa jeho útokom bránila, syn jej spôsobil niekoľko rezných rán na krku, ramenách a rukách. Rodičia si po tomto čine ešte sami dokázali privolať pomoc.

Privolaní policajti im až do príchodu záchranárov poskytovali prvú pomoc. Zaistené stopy, spolu s kuchynským nožom, budú predmetom expertízneho skúmania. Podozrivého mladíka zadržali vo dvore rodinného domu a putoval do cely.

Vyšetrovateľ ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného v štádiu pokusu. Spracoval aj podnet na jeho vzatie do väzby. V prípade dokázania viny mu hrozí trest na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody až na doživotie.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info