fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
SLOVENSKO

Šéf Mosta-Híd navrhne, aby poslanecký klub nehlasoval za opätovné schválenie predĺženia moratória

TASR

 Predseda Mosta-Híd Béla Bugár navrhne poslaneckému klubu, aby v prípade, že prezidentka vetuje zákon o predĺžení moratória, nehlasoval za jeho opätovné schválenie. Povedal to dnes novinárom s tým, že to, že Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) hlasuje s koalíciou, je zlá vizitka do budúcnosti.

Za predĺženie moratória na zverejňovanie prieskumov verejnej mienky zo 14 na 50 dní hlasovali poslanci Smeru-SD, Slovenskej národnej strany (SNS) a ĽSNS. Zákon doručili do prezidentskej kancelárie v pondelok. Prezidentka Zuzana Čaputová má čas do 19. novembra na rozhodnutie, či podpíše zákon, alebo ho vráti na prerokovanie parlamentu. Už dávnejšie sa vyjadrila, že lehota 50 dní je nepomerne dlhá v porovnaní s inými krajinami Európskej únie.

Novinári sa Bugára pýtali, či by bol podľa neho Smer-SD schopný ísť do vlády s ĽSNS. „Je to ich rozhodnutie. Ja jednoznačne hovorím, že rozhodnutie ísť s kotlebovcami do vládnej koalície je katastrofa pre Slovensko,“ povedal šéf Mosta-Híd.

Politológ Grigorij Mesežnikov pripúšťa možnosť, že Smer-SD, SNS a ĽSNS vytvoria po parlamentných voľbách 2020 vládnu koalíciu. Uviedol to minulý týždeň pre agentúru SITA s tým, že sa dlho vyjadroval opatrne, no v súčasnosti to vyzerá reálne. Zároveň dodal, že niektorí predstavitelia Smeru by s tým nesúhlasili, najmä premiér Peter Pellegrini.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info