fbpx
HLAVNÝ DENNÍK
PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2019 SLOVENSKO

PRIESKUM: Smer na dlhoročnom minime, Spolu s Progresívnym Slovenskom na druhom mieste

Robert Fico. FOTO - TASR

Ak by sa parlamentné voľby konali v apríli, vyhral by ich Smer-SD so ziskom 19,7 percenta hlasov. V Národnej rade SR by tak mal 30 kresiel. Druhé miesto by obsadila koalícia strán Progresívne Slovensko a Spolu – občianska demokracia so ziskom 14,4 percenta, čo by jej prinieslo 22 mandátov. Tretia by skončila SaS, ktorej by dalo hlas 12,9 percenta opýtaných. Vynieslo by jej to 20 kresiel. Vyplýva to z prieskumu volebných preferencií, ktorý na vzorke 1000 respondentov uskutočnila agentúra AKO 1. až 2. apríla.

Nasleduje Kotleba – ĽSNS, ktorej by dalo hlas 11,5 percenta opýtaných, čo by znamenalo 18 poslaneckých mandátov. Piate by skončilo hnutie Sme rodina s 10,7 percenta hlasov a 16 stoličkami. OĽaNO by si vybralo 8,6 percenta respondentov, čo by pre hnutie znamenalo 13 mandátov. SNS so ziskom 7,6 percenta by dostala 12 stoličiek.

Kiska využil čas Čaputovej kampane na dotvorenie svojej strany, opäť je v tom Eset ale aj Radičová

KDH by volilo 6,9 percenta opýtaných, hnutie by tak dostalo 11 poslaneckých mandátov. Poslednou stranou, ktorá by sa dostala do parlamentu, je Most-Híd. Stranu by volilo päť percent opýtaných, to by znamenalo osem poslaneckých mandátov. Pred bránami parlamentu by zostala SMK-MKP, ktorú by si vybralo 2,6 percenta opýtaných, a tiež Magyar Kereszténydemokracia Szovetség s podporou 0,1 percenta respondentov.

Agentúra sa v prieskume ľudí pýtala, ktorej strane alebo hnutiu by dali svoj hlas, ak by sa parlamentné voľby do NR SR konali najbližší víkend. Z prieskumu tiež vyplynulo, že voliť by nešlo 7,7 percenta opýtaných, nevedelo odpovedať 11,5 percenta a 3,1 percenta odmietlo prezradiť, koho by volilo. Ostatných 77,7 percenta respondentov rozdelilo stranám uvedené preferencie.

SÚVISIACE

Používame cookies aby sme pre vás zabezpečili ten najlepší zážitok z našich webových stránok. OK Viac info